"Psi zřejmě nejsou smyslem našeho 

života, ale tomu mému dávají smysl"

                                                                 Roger Caras

FacebookGoogle Bookmarks
slideshow16 slideshow15 slideshow25 slideshow17 slideshow23 slideshow24 slideshow20 slideshow6 slideshow7 slideshow18 slideshow8 slideshow9 slideshow10 slideshow11 slideshow12 slideshow13 slideshow5 slideshow14 slideshow-1 slideshow2 slideshow4 slideshow19 slideshow3 slideshow21 slideshow22 slideshow26
Štěňulata si užívají svobody venku. Jsou to parádní drzounci, kteří se teda nebojí
vůbec ničeho.
Pěkně jsme je vychovali :-)

1-IMG 4170

 

 

středa, 03 leden 2018 02:46

Portréty v postoji

Napsal(a)

 

V 5. týdnech věku štěňátek jsme nafotili fotečky v postoji a udělali nějaké portréty. Každý kdo ví o co se jedná mi dá za pravdu, že to není věc jednoduchá :-) Štěňata se různě melou, kroutí a poskakují...taky co by ne? Není to pro ně přirozené stát jako sochy a nechat na sebe blýskat...ale s hromadou piškotů namočených v masové konzervě a jiných pochutin a hlavně spoustou času a trpělivosti se vše podařilo a výsledek můžete posoudit sami.

Jinak jsou štěňátka už 2 krát odčervena, papají kvalitní holistické grain free granulky a jiné dobroty...jako domácí tvaroh, vařené telecí, hovězí a jiné maso, které je ještě ke všemu domácí. 

Brzy je čeká velký den, neboť budou čipována a dostanou první dávku očkování. Štěstí, že už je nemusím tetovat...to bylo vždycky řevu!!! :-)

 

1-IMG 4008 

 

Štěňata 3 a půl týdne stará

Malé chlupaté fazolky rostou a rostou a už i dokonce připomínají briardy :-) Malým už rostou zuby, ožužlávají se navzájem, začínají se prát, lítají po celém výběhu, čůrají, kadí no prostě klasika :-)))

Taky už pár dní přikrmujeme štěněčím mlékem, do kterého přidáváme domácí med...více jim to chutná a navíc to posiluje imunitu. Co nevypijou v tom se vykoupou a pak je vykoupu já :-)

Z malých spících koblihů se začínají klubat opravdu krásní hafani...však posuďte sami.

1-IMG 3677 

 

Časná neurologická stimulace štěňátek

Super Dog Program je metoda, která byla vyvinuta kynologickými specialisty při americké armádě, aby zlepšila výkonnost psů, kteří byli používání k vojenským účelům. Tento program je podložen dlouholetým výzkumem, ve kterém bylo zjištěno, že časná neurologická stimulace může mít důležitý a trvalý efekt na zdraví. Vědecké studie prokázaly, že v rané době života má neurologická stimulace optimální dopad na celkové zdraví. Tato doba zahrnuje velmi krátké období života – od 3 do 16 dne věku štěňat – kdy se nervový systém rozvíjí nejrychleji a proto je důležité ho správně stimulovat.

Super dog program je několik jednoduchých cviků, které se provádějí s malinkými štěňaty od 3 do 16 dní věku. Jedná se o časnou neurologickou stimulaci, která prokázala pozitivní výsledky v oblasti zdraví: celkově posilují imunitní systém, funkci srdce a ledvin, lepší snášení stresových situací atd. Tato cvičení jsme praktikovali u našich předchozích vrhů a máme velmi pozitivní zkušenosti.

1-IMG 0932 

1-IMG 3508

 

pátek, 08 srpen 2014 17:20

První portréty štěňátek

Napsal(a)

Máme 6 dní

První portréty štěňátek jsou tady!!! Již 3 dny se štěňaty cvičíme podle "super dog programu". Jedná se o časnou neurologickou stimulaci, která má pozitivní dopad na celkové zdraví štěňátek.  Podrobnosti o tomto cvičení naleznete již brzy v příštím příspěvku doplněném o mnohé fotografie.

Stále máme nádherné chlapečky i holky volné, tak vybírejte, dokud je z čeho :-)

1-IMG 3445

1-IMG 3454

1-IMG 3375