"Psi zřejmě nejsou smyslem našeho 

života, ale tomu mému dávají smysl"

                                                                 Roger Caras

FacebookGoogle Bookmarks
slideshow16 slideshow15 slideshow25 slideshow17 slideshow23 slideshow24 slideshow20 slideshow6 slideshow7 slideshow18 slideshow8 slideshow9 slideshow10 slideshow11 slideshow12 slideshow13 slideshow5 slideshow14 slideshow-1 slideshow2 slideshow4 slideshow19 slideshow3 slideshow21 slideshow22 slideshow26

Výcvik

 

 ash-vycvik

Výcvik, nebo raději hra, dovádění, blbnutí, honění se, skákání, štěkání a já nevím co ještě ... nebo úplně nejlépe - výcvik hrou. Moji briardi, podobně jako spousta ostatních briardů, nejsou typem psa, který by snesl tvrdý výcvik. Rozčilování se a řvaní na ně moc nezabírá - urazí se a nasadí výraz té nejvíc týrané bytosti na světě. Takže cvičíme tak, že si vlastně hrajeme. Dá to docela zabrat, vymýšlet nejrůznější strategie, jak je naučit ten či onen povel. Naštěstí briardi jsou jak hraví, tak poslušní, takže pracovat s nimi je radost. Nejdůležitější je, aby se nikdy nenudili a neposlouchali jen ze zvyku, nýbrž proto, že je to opravdu baví. Také je velmi nezbytná DŮSLEDNOST - briardi jsou sice poslušná, ale také velmi tvrdohlavá individua a tak při jejich výciku musíme být trpěliví a především důslední.

 

cheri-vycvik1     bonnie-vycvik1

 

Odměnou za stovky hodin strávených v terénu, spousty roztrhaných kusů oblečení a ještě většího počtu propocených triček je nejen zvládnutí zkoušek, ale také dobrý pocit, že váš briard není jen elegantní načančaný gaučák, ale pes, který se umí chovat a vy se na něj můžete kdykoli spolehnout. Takoví jsou mí briardi - hravé, střelené, chlupaté koule ... ale když se zavelí, tak poslouchají jak hodinky :o) 

Nyní trénujeme ve výcvikovém středisku CARO ve Vyšních Lhotách, kde se nám moc líbí, především díky individuálnímu přístupu a profesionalitě.

O pracovních úspěších našich psů si můžete přečíst v jejich profilech. Videa ze zkoušek a tréninků najdete ve videogalerii.