"Dogs are not our whole life,

but they make our lives whole"

                                                 Roger Caras

FacebookGoogle Bookmarks
slideshow16 slideshow15 slideshow25 slideshow17 slideshow23 slideshow24 slideshow20 slideshow6 slideshow7 slideshow18 slideshow8 slideshow9 slideshow10 slideshow11 slideshow12 slideshow13 slideshow5 slideshow14 slideshow-1 slideshow2 slideshow4 slideshow19 slideshow3 slideshow21 slideshow22 slideshow26

Articles

Deník štěňat

 

1.10

Všechna štěňátka už našla své nové domovy. Teď už jen čekají, až si je jejich budoucí páníčkové vyzvednou, anebo, až k nim budou posláni.

18.9.

Dnes se událo mnoho věcí. Štěňátka zažila opravdu velikou bolest, ale bez ní by to nešlo. Dostala tetování do oušek, jééé to bylo řevu. Ale asi tak za 2 sekundy bylo po nářku a zas lítali jako šílení. Pan veterinář je pochválil, poněvadž při očkování ani nekňukli. Amores byl i načipován, protože bude bydlet v Norsku. Nová paní majitelka ho už dokonce přihlásila na jeho první výstavu :o) Takže všichni méďové už mají pasy a za pár dní se mohou rozjet do svých nových domovů.

14.9.

Dnes jsem si uvědomila, že všichni mí briardi, současní (Bella a 9 bellušáků) i Rita, která už bohužel mezi námi není, byli narozeni ve znamení LVA. I když na horoskopy moc nedám, tak tento popis docela sedí. A dokonce já jsem narozena ve znamení Berana, takže to vážne sedí.

13.9.

Štěňátka mají 5 týdnů, takže už jsou z nich vlastně psiska. Celé dny tráví venku na zahradě a seznamují se se světem. I když to jsou čertiska, tak mi příjdou strašně hodná a kultivovaná. Vypadají, že všemu rozumí, jsou úplně všude kam se člověk jen podívá, ale pak lehnou a spinakjí jak andílci. Sami se naučili chodit do kotce, což považuju za úspěch, protože Bella se mu vyhýbá do dnes a spí s náma v domě :o) Bellušáci dnes v noci poprvé spinkali v suterénu, takže po 5. týdnech mi v obýváku nic nekňučí, neštěká ani se nerve a hlavně nesmrdí :o) ... docela nezvyk! Včera jsem se pokudila nafotit něco ve statice, ale ukázalo se to býti téměř nemožným. Snad se mi ještě něco podaří vyfotit přes týden. Dnes měli ovšem největší zážitek z velké vařené hovězí hlavy ... hodná štěňata se změnila v trhače a věřím, že si to fakt užila! Fotky z této "akce" dodám večer.

4.9.

Dnes nám byla uznána jména a přidělena tetovací čísla. Každé jméno něco znamená, jen Annouk se mi prostě líbí, a kromě toho, že je to severské jméno (a Bella má švédské předky), tak význam tohoto jména mi zůstává utajen. Amores Perros je vyníkající film mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iňárritu, do češtiny je překládán docela drsně, ale znamená to něco jako "láska je pes." Ashtray Heart je bývalý název skvělé kapely Placebo a také jejich song, a význam ... "srdce rozdrcené na popel." Ostatní významy najdete v Odkazy - A vrh.

3.9.

Myšáci si každý den užívají teplého babího léta. Venku začínají ničit na co příjdou, ale nemám to sdrce je celý den držet za mřížema :o) Takže jen co příjdu z práce, lítají po zahradě jako šílení. Pak padnou a chrápou. Už papají štěněcí granulky i domácí tvaroh, jsou to zdravá a silná štěňátka. Dnes také proběhlo další odčervování.

1.9.

Všichni brumlové už mají přes 2 kila, perou se, štěkají a jsou úplně všude. Je to banda divé zvěře, kterou nedokáže zkrotit ani mamina Bella. Přidány další fotky u jednotlivých barviček.

28.8.

Dnes byla štěňátka poprvé a celý den venku.

27.8.

Méďové jsou od včerejška přikrmováni jednou denně. Mlíčko jim chutná a z misky pijou moc šikovně,... akorát tam většinou vlezou úplně celí, takže jsou od hlavy až k patě ulepení ... alespoň pak opradvu chutnají Belli :o) Přidáno pár foteček do Odchovy - fotoalbum.

25.8.

Mrňata se začínájí prát ... je to moc roztomilé, jak se žužlají a otravují navzájem. A Bella je chudák celá orvaná a vyhublá, i když žere co to dá. Jsem strašně ráda že se s ní vyklubala tak perfektní mamina.

22.8.

Už chodíme :o) Sice vachrlatě, ale je to super. Zítra jedu do Prahy na koncert a pak už se musím vrátit do práce, takže z deníku se stane spíše občasník, protože už nebudu mít vůbec žádný čas. Ale budu se snažit.

21.8.

Pupíčci mají za sebou první odčervování ... pořádně jsme si to užili ... za poslechu Radiohead to plivali kam se dalo, ale nakonec jsem je zase přemohla a odčervovací pasta už jim pěkně zabíjí škrkavky a jim podobné parazity! Taky jsem něco nafotila, ale jelikož jsem na to sama, tak se mi to moc nepodařilo. Mrňousové už totiž chvíli neposedí, takže mám spoustu fotek s levou nohou, pak pravou, ocas, půl hlavy atd., jedině, že bych to dala nějak dohromady :o) To, co se mi aspoň trošku podařilo najdete v Odchovech - A vrh.

20.8.

Chlupatícím se koblihům jsem opět zkrátila drápky a maminu jsem znovu přečesala a zapletla. Také jsem se rozhodla, že je začnu hudebně vzdělávat :o) Už by přeci jen mohli něco slyšet, takže jsme poslouchali poslední Placebo ... chrápali jako dudci :o) Dnes už skoro všichni otevřeli kukadla.

19.8.

Krom toho, že dnes má maminka oslavila krásných 60 let, tak fialová holka, jako první z celého vrhu, otevřela očka. Sice pořád vidí houby, ale je to posun :o) A taky už dohnala šeďáka a je nejtěžší ze všech ... a to byla po porodu ta nejmenší :o)

18.8.

Proběhlo částečné koupání Belluše a opět česání. Chlupy ztrácí po hrstech ... a to mě vážně bolí. Miminka si maminy dneska moc neužila, tak snad budou bumbat celou noc.

17.8.

Dnes proběhlo další focení černoušků. Fotky přibyly jak u jednotlivých barviček, tak jsem také vytvořila foto album s ostatními obrázky. A šeďák mi dneska vytvořil pěkný cucflek na bradě ... je ze všech největší, fakt je to macek, ale má pořád hlad...tak to odnesla má brada :o)

16.8.

Všichni méďové už mají přes jedno kilo váhy.

14.8.

Dnes je to týden, co se nám narodily malé černé Belliny :o) Kapku porostli, sem tam ječí, kadí, pijou a spinkají. Je s něma sranda :o) Ale Bella si to nemyslí. Stará se o ně vzorně, ale jak může tak zdrhne. Už se to s ní nedalo vydžet a tak jsem ji vytáhla na procházku. Taky jsem ji komplet rozpletla, vyčesala, naolejovala a zase zapletla ... takže celodenní šichta. Stejně bude neskutečně orvaná, ale snaha je! Bohužel fotky nemám, neboť mi ségra sice foťák půjčila, ale už nedodala šňůru k počítači ... tak smůla!

13.8.

Piškotci docela šikovně podrápali mamině břicho - lumpi jedni. Takže dnes proběhlo historicky první stříhání drápků ... šlo to docela dobře. Sice sebou mrskali jak ryby na suchu, ale já jsem byla nekompromisní. Zítra jim střihnu i ty zadní. A jelikož mi foťák už totálně vypověděl své služby, nové fotečky zatím nemám. Ségra slíbila pomoc a zítra mi půjčí svůj ... tak snad zítra zase něco přihodím.

12.8.

Mimišáci jsou skvělí a tak strašně roztomilí že by je člověk upusoval. Belluša asi začala uklízet hovínka, protože nikde nic - takže buď mají žížalky zácpu, nebo mamina uklízí ... doufám v to uklízení :o) Taky vykopala na zahradě dve hluboké jámy, byla jako prase, nohy a celá hlava od bláta. Nevím jestli hloubí nory pro mimina, nebo hledá nějaký poklad, který si tak před rokem zahrabala. Jednou si tak zahrabala velkou telecí kost, asi po půl roce ji objevila, a to si nedokážete představit ten smrad! Hlavně, když jsme na druhý den jeli na výstavu - šampóny ani čištění zubů nezabralo ... smrděla jako ... to se ani nedá popsat!

11.8.

Černé fazolky stále přibírají. Bellinka je vzorná mamča, miminka opečovává skvěle a hlavně je stále kojí a kojí...ale do těch hovínek se jí nechce ... asi má pocit, že panička by měla taky něco dělat.

10.8.

Tak Bella začíná utíkat od štěňátek a užívá si chvilky volna. Taková mateřská dá pěkně zabrat ...

9.8.

Dnes proběhlo první focení bobíšků. Jsou všichni zdraví a krásně přibírají.

8.8

Celodenní fuška, jak pro mě tak pro Bellu. Je maminou po prvé, takže ji pár věcí nedochází ... do hovínek se jí nechce, takže zatím uklízím já. Miminka pijí a spí, a někdy řvou... slibuji, že brzy přidám nějaké fotky. Taky jsme byli na veterině, Bella je v pořádku a dostala injekci do dupy na snadnější vyčištění po porodu. A taky zjišťuji, že se teď pár dní (snad ne týdnů) moc nevyspím ... mám o žížalky strach, aby je v noci Belli nezalehla. I když máme v porodní bedně postranní lišty, tak se s každým jeknutím budím a počítám pupíčky ... asi to moc žeru :o) Nicméně si myslím, že by to tak mělo být.

7.8.

O půl sedmé ráno spatřil světlo světa (obrazně řečeno, neb štěňátka jsou samozřejmě slepá jako patrony) první malý černý Bellušák. O 9 hodin později jich už bylo 9 :o))) Drali se na svět velmi rychle a zdají se být naprosto v pořádku. Jsou nádherní a Bella je strašně šikovná! Děkuji ti Belluško!!!

6.8.

Belle klesla teplota na 36,6, takže předpokládám, že večer začneme rodit!!!

5.8.

Tak máme zapleteno, Bella vypadá jako indiánka :o) Mimišáci kopou, teplota kolísá, čekám že budeme rodit v termínu, což je pátek... možná už zítra.

4.8.

Dnes jsem vyčesala Bellu a udělala poslední přípravy před porodem. Vše je hotovo, veterinář na telefonu zajištěn, jen musím Belluši zaplést copky, aby ji ti mrňousové totálně neorvali! Taky jsem poslouchala srdíčka "pupíčků" stetoskopem a tlučou jedna radost.

3.8.09

Bella už je opravdu jako soudek. Funí a valí se jako parní lokomotiva,..."co jsem jí to jen provedla?" Místo bříška má vemínka a je protivná jako čert! Nikoho k sobě nepustí, jen rodinu. A s jídlem marná sláva... jen masíčko! Má za sebou 59 dní březosti, máme to za pár... tak držte pěsti, ať to dobře dopadne!