"Dogs are not our whole life,

but they make our lives whole"

                                                 Roger Caras

FacebookGoogle Bookmarks
slideshow16 slideshow15 slideshow25 slideshow17 slideshow23 slideshow24 slideshow20 slideshow6 slideshow7 slideshow18 slideshow8 slideshow9 slideshow10 slideshow11 slideshow12 slideshow13 slideshow5 slideshow14 slideshow-1 slideshow2 slideshow4 slideshow19 slideshow3 slideshow21 slideshow22 slideshow26

Deník štěňat "B vrh"

23.4. Dnes ve 12:10 se vyklubal na svět první bellušák vrhu B, byla to holčička a dostala červenou mašličku. Ve 20:23 přišel na svět poslední z vrhu. Máme 6 černých holčiček, 2 černé kluky a jednoho plaváčka pro štěstí ... slušná velikonoční nadílka:-) Belluška byla strašně šikovná, o všechno se starala sama, těžký profík :-) Všechna mimina měla přes půl kila a mají se čile k světu!

24.4. Bellina se od malých ani nehne! Má už totálně zdřevěnělé nohy, jak pořád leží v beně a kojí. Je to docela sranda, protože jinak je jako můj stín...já se pohnu, ona se pohne, ale teď ji celý den nevidím. Musely jsme zajet na veterinu, aby ji pan doktor prohlídnul po porodu...sono bříška a injekce do dupy na rychlejší vyčištění. No vůbec jsem ji do toho auta nemohla dostat! Jsem zvědavá, kdy ji to mateřství přestane bavit a začne od bobišků utíkat...dávám tomu den, maximálně dva :-)

25.4. Velikonoční pondělí, nevelikonoční pondělí, žížalky mají přednost! Na koledníky prostě čas nebyl, protože jsem pořád seděla v bedně a hleděla na ty naše krasotinky. Bellinku jsem celou přečesala a zapletla copánky, fakt ji to sluší :-)

26.4. Mimišáci jsou super, jen spí a bumbají, žádný křik! Jsou to spokojená a zdravá mimina. Belli už sem tam vyleze z bedny a jde zkontrolovat co se děje v okolí, ale v noci je vzorně s briardíky. Taky šla na krátkou procházku, ale pořád se chtěla vracet. Já už jsem musela vzít Ashulu na kousačku, protože nám chlapeček kapku spadnul z lopatky a to bych vám nepřála vidět ten jeho pohled. Bylo mi ho tak líto, že jsme vyrazili i přes šílenou bouřku ... zmokli jsme jako slepice, ale Ashovi to teda vůbec nevadilo :-)

27.4. Prďolové nám pěkně tloustnou...jsou jako kuličky a slušně přibírají! Dneska jsem koukala na jejich horoskop...jsou to býci a prý mají tendence k tloustnutí :-) Taky jsem se dočetla, že pes býk je ten nejvěrnější přítel a nejlepší rodinný pes, oddaný a přítulný. Dále je údajně hodně tvrdohlavý (hm, a který briard není)? A Bellinka už nám utíká, jen otevřu lednici a už je u mě :-) Ashula venku zaštěká a ji hned zajímá, cože se to děje a bafne si taky...už to vidím, štěníci ještě ani nebudou chodit a už budou štěkat :-)

28.4. Miminka i Bellinka stále vzorní. Někteří se sem tam rozčilují, protože na ně nevyjde cecík, ale po pár vteřinách jekotu usnou jako dřeva! Jsou všichni strašně sladcí, nejradši bych je upusovala ... jen nám kapku rostou drápečky, tak jim je brzy přistřihnu aby maminu totálně nedodrápali. Už tak má Belli na bříšku cucfleky a jiné fleky od píďalek...normální žraloci, jí sežerou za živa lumpiska jedna!!! Ashula dnes navštívil svoje bráchy a ségry ... hleděl na ně jak na všechna ostatní mláďata, která momentálně máme: králíčky, káčátka, koťátka ... zatím to je pro něj nuda, jen se to plazí a heká, až to začne běhat, tak bude VELKÝ brácha nadšený :-) Jinak Ashe musím pochválit, krásně dneska stopoval a také jsem ho odvolala od srnek...ÚSPĚCH!!!

29.-30.4.V pátek nic nového. Malí bellušáci jsou pořád krásně čisťouncí a napití. Bellinka kojí a uklízí jedna radost. Sadili jsme brambory a to si Belli nemůže nechta ujít...super, lehla mezi řádky, pak se mi na chvíli ztratila a došla komplet celá od bahna. BOMBA! Já jsem byla vytočená, ale Bellina nadšená :-)Dnes, v sobotu, jsem byla s Ashem na klubových závodech "Memoriál J. Kaštovského". Soutěžili jsme v kategorii ZOP a ZPU 1 a z 11 závodníků jsme skončili na suprovém 1. místě!!! :-)

1.5. Některé malé Belliny už mají přes 1 kilo váhy! Také jsme stříhali drápky, trošku mi to připomínalo mrskání živých lososů (kamarádi ví o čem mluvím:-) Bellinku jsem vyčesala a opět napatlala lanolinovým olejem, který Bella strašně nesnáší!!! Teď už má slušivé copánky a je moc krásná mamina :-) A největší sranda je, že plaváček je čím dál tím krásnější a já bych ho umuckala - je fakt nádherný!!! :-)

2.5. Štěňulata jsou prostě k sežrání!!! Dneska chlompali (pili mlíčko) skoro celý den, protože hned jak jsem se vrátila z práce jsem usnula v porodní bedně a Bella taky. No a Belluša pak chrápala až do večera a tak mimišácí sáli a sáli :-) Taky jsme trošku fotili, takže u jednotlivých barviček najdete nové fotečky slepoušků. >> Večer jsme šli zkontrolovat malé králíčky (Ash je úplně a nejvíc zbožňuje) a pak jsme cvičili vedle ohradníku s krávama...no, to se Ashulovi moc nelíbilo, protože párkrát dostal od ohradníku slušnou šupu a tak měl problém udržet pozornost...ale já mu to ztěžuju záměrně, lumpišákovi jednomu!

3.5. Všechna mimina už mají dost přes jedno kilo váhy. Zatím žádná otevřená očka, zato se snaží chodit. Nožky se jim třepotají jak kolouškům a pak sebou prásknout a většinou ještě uválejí pár sudů:-) Máme 3. května a venku sněží, to už je vážně k vzteku!!! Štěníci mají štěstí, že jsou doma pěkně v teplíčku. Jediný chlad, který zatím zažívají je v rámci cvičení programu "Super dog", kdy je na 3 až 5 vteřín položím na studený a mokrý ručník. Jedním z několika cviků je také seznamování se s nejrůznějšími vůněmi a tak jsme dnes čuchali k čerstvému ananasu, který Belli tak voněl, že ho pak nepozorovaně sežrala, had jeden! Třeba bude mít mlíko s příchutí ananasu:-)

4.5. Modrý a zelená jako první otevřeli očka, zatím jen trošku ale je to na správné cestě :-)

5.5. Tak jsem si dneska vytipovala několik NEJ. NEJvětší pohodář a kliďas je plaváček. Je mu úplně jedno, jestli mu zrovna někdo žužlá ucho, spí mu na hlavě nebo na něj nevyjde cecík. On to neřeší, vyvalí se a je tuhý jako rohlík :-) NEJvětší tryskáč by vyhrála zelená, která lítá po porodní bedně jako maratonec, očka sice má kapku otevřená, ale vidí houby ... ale to běhání jí jde. NEJvětší uřvanec je žlutá, má potřebu pořád něco vykládat, takže i když má struk v tlamičce tak to komentuje. NEJmenší žížalka je zatím červená, každý den hezky přibírá, ale je to takový bobeček. No a NEJkrásnější jsou úplně všichni :-)

 

6.-8.5.Měli jsme náročný víkend a tak nezbylo moc času na deník. V pátek jsme pilovali poslušnost s Ashem, který v sobotu skládal zkoušky. Zkoušku BH úspěšně zvládnul, i když k jeho výkonu mám výhrady. Je to prostě chlap a jeho svobodomyslnost mě vytáčí, ale já ho zkrotím drahouška :-)Štěňátka jsem včera poprvé odčervila a dnes jim opět zkrátila drápky. Už mají všechna otevřená očka a slyší, takže začínají štěkat a reagovat na zvuky...začínají se nám probouzet k světu :-)


9.5. Dnes mají medvídci 17. dní a něco se nám podařilo nafotit, tak mrkněte sem >>

10.5. Roztomilé fazolky se mění v neposedná stvoření. Člověk kolem nich musí chodit po špičkách, protože jen co něco uslyší, začnout řvát a lítat po bedně jak utrhnutí z řetězu. Taky se navzájem ožužlávají a někdy se chtějí i sežrat :-) A umí zpívat, když já zavyju oni vyjou taky :-))) Jsou boží!!! :-)

12.5. První den venku. Píďalata tam strávila několik hodin a byli úplně v klidu...kolem bučely krávy, lítal všelijaký hmyz, pípala kuřata, Ash a Bellusha štěkali...no prostě už socializujeme :-))) A já na štěňata pořád mluvím a pusuju je a hladím a dělám si z nich srandu a asi je upučím :-) Také jsem něco vyfotila, tak koukněte jak nám ta drobotina roste... >>

13.5. Pupíci chlupatí dneska dostali nové mašličky, páč ty staré už jim byly kapku malé. I když den co den pěkně přibírají na váze, dneska dostali první lekci pití štěněcího mlíčka z misky...akorát si tu misku spletli s bazénem, takže komplet mokří, porodní bedna samé mlíko a teď lepí jak mucholapky...naštěstí máme v okně síť, takže na ně žádné potvory okřídlené nepolezou! No a já jsem si s nimi zase skoro celý den vykládala...a ven nemohli, protože byla zima a pršelo :-(

16.5. Koblizi chlupatí už docela slušně zvládají pití z misky. Sice někteří mají stále pocit, že když si do toho nelehnou tak jakoby nic nebylo :-) Ale každopádně jsou každým dnem šikovnější a šikovnější! Dnes mají 24 dnů a něco jsem nafotila...holky dohromady jsem nezvládla, je jich moc a jsou neposedné! Stále čekáme až se oteplí a budeme moct jít ven! Tady jsou fotečky z dneška >>

17.-25.5. Udála se strašná spousta věcí, ale čas mi nedovolil se o ně podílet pravidelně, tak to všechno shrnu stručně a jasně :-) Štěňulata nám vyrostla v psiska, celé dny tráví venku na zahradě a náramně si to užívají. Velký brácha Ash je nadšen, protože si s ním pořád někdo hraje. Bella je také nadšená, protože už je se štěňaty sranda a to se jí očividně strašně líbí - pořád se s nimi škádlí a dovádí. A všichni lidé co k nám chodí jsou také nadšeni, protože devět malých štěňat briarda je prostě BOMBA :-)Jinak už jsem znovu odčervovali a teď máme před sebou tetování...to zas bude řevu :-) Ještě máme zhruba týden čas, tak si alespoň pořádně rozmyslím, jak přidělím jména, která nám byla dneska uznána!Chlupáči už také papají 3 krát denně granulky, ale dostávají i domácí tvaroh, vejce a zítra dostanou rybišku :-) Jsou to silná, zdravá a nádherná štěňata!

5.6. Štěňátka byla natetována, načipována a naočkována. Také jim byla oficiálně přidělena jména, takže teď už s nimi nehnu :-) Také nám byla provedena kontrola vrhu-všichni pupíci jsou naprosto v pořádku a bez vad. Jsou to prostě šikuly a už brzdy se rozjedou do svých nových domovů...dvě fenečky stále ještě hledají nové a laskavé majitele!!! Pokud máte zájem, neváhejte mne kontaktovat na 00420 605 768 869.